Bestsellerowy cykl, który stał się światowym fenomenem!

“Kroniki Diuny”, czyli klasyka literatury science fiction!

W 1965 roku czytelnicy mogli przenieść się w odległą przyszłość, na planetę Arrakis za sprawą pierwszego tomu niezwykłego i już dzisiaj ponadczasowego cyklu, jaką są “Kroniki Diuny” dostępne w Taniej Książce (autorstwa Franka Herberta). Seria ta urzekła miliony czytelników na całym świecie, głównie z powodu: genialnie napisanych bohaterów, świetnych dialogów oraz intrygującej fabuły.

Cykl “Kroniki Diuny” składa się z sześciu tomów:

– “Diuna”,

– “Mesjasz Diuny”,

– “Dzieci Diuny”,

– “Bóg Imperator Diuny”,

– “Heretycy Diuny”

– oraz “Diuna: Kapitularz”.

Historia przedstawiona w tej niezwykłej epopei skupia się głównie na jednym z największych szlacheckich rodów, jakim są Atrydzi. Ród Atrydów dostaje w lenno od Imperatora najcenniejszą planetę w całym wszechświecie, jaką jest pustynna planeta Arrakis. Arrakis jest tak cenne dlatego, iż tylko na tej planecie istnieją złoża drogocennego melanżu, czyli substancji, na której opiera się cała ekonomia. Jednak oddanie Arrakis rodowi, na którego czele stoi Leto I to pułapka. Czy Atrydom uda się rządzić planetą, która ponownie chcą odzyskać bezwzględni Harkonnenowie, którzy są na usługach Imperatora? Dowiedz się tego, sięgając po ten niezwykły cykl już teraz!

Życie i twórczość autora cyklu “Kroniki Diuny”

Frank Herbert był jednym z najbardziej znanych amerykańskich autorów powieści science fiction. Twórczość Herberta cechowała się tym, iż autor w swoich dziełach poruszał kwestie dotyczące: religii, polityki filozofii oraz ekologii. W dziełach tego autora, a w szczególności w jego bestsellerowym cyklu, jakim są “Kroniki Diuny” można również odnaleźć rozważania dotyczące tego, jakie zagrożenia grożą ludzkości ze strony: reżimów totalitarnych, technologii oraz narkotyków. Ten wybitny pisarz zmarł w 1986 roku. Jego syn, czyli Briana Herberta pisze kolejne powieści, które osadzone są w niezwykłym uniwersum stworzonym przez jego ojca.