“Kroniki Diuny”, czyli ponadczasowy cykl, który pokochały miliony czytelników na całym świecie!

Seria powieści science fiction, którą fascynują się kolejne pokolenia czytelników!

Cykl “Kroniki Diuny” to niezwykła seria powieści science fiction, którego autorem jest Frank Herbert. Ta genialna seria, która składa się z następujących tomów: “Diuna”, “Mesjasz Diuny”, “Dzieci Diuny”, “Bóg Imperator Diuny”, “Heretycy Diuny” oraz “Diuna: Kapitularz”, fascynuje kolejne pokolenia czytelników już od niemal pięćdziesięciu lat.

Cykl ten zaczyna się w bardzo odległej przyszłości, kiedy to ród Atrydów dostaje w lenno od Imperatora pustynną planetę Arrakis. Na Arrakis wydobywana jest najcenniejszą substancją, jaką jest melanż. Na melanżu opiera się ekonomia całego wszechświata. Jednak ten “gest”, jakim jest oddanie Atrydom Arrakis to tak naprawdę pułapka, którą zostawił na nich władca, wchodząc w tajny sojusz z bezwzględnym rodem Harkonnenów.

Nie czekaj i sięgnij już teraz po ten cykl pełen: intryg, genialnie napisanych dialogów, świetnych bohaterów, ciekawej fabuły oraz rozważań filozoficznych dotyczących: ekologii, religii oraz natury człowieka.

Życie i twórczość autora cyklu “Kroniki Diuny”, którym zachwycają się kolejne pokolenia czytelników!

Frank Herbert był amerykańskim pisarzem, który urodził się w 1920 roku w mieście Tacoma w stanie Waszyngton. Autor niezwykle popularnych powieści science fiction w swojej twórczości poruszał kwestie dotyczące: polityki, ekologii, religii oraz tego, jakie zagrożenia czyhają na ludzkość ze strony technologii oraz reżimów totalitarnych. Cykl, który sprawił, że artysta jest znany na całym świecie, jest seria powieści science fiction, która zatytułowana jest “Kroniki Diuny”. Frank Herbert zmarł w 1986 roku. Po jego śmierci Brian Herbert pisze dzieła, które osadzone są w uniwersum stworzonym przez jego ojca. Książki syna Franka Herberta bardzo mocno bazują na notatkach twórcy bestsellerowego cyklu, jaki wciąż są “Kroniki Diuny”.